Hakkımızda

10 YILDAN FAZLA TECRÜBE

YILDA 500'DEN FAZLA KATILIMCI

2009 yılında Özlem ve Bülent BALKAN tarafından kurulan BKARE Danışmanlık, yönetim, etik ve bankacılık alanlarında deneyim ve bilgi aktarımı ile gelişimi desteklemektedir.

BKARE, Bülent Balkan ve Özlem Balkan tarafından kuruldu.

Kurumsal dünyada geçirdiğimiz yıllarda biriktirdiklerimizi ve geliştirdiğimiz yaklaşımları paylaşıyoruz.

Amacımız hayatı yaşamaya değer kılan değerleri ve bilgileri paylaşarak gelişimdir. Farklı bakış açılarının hayatını zenginleştirdiğine inanıyoruz. Etik ve Farkındalık, her alanda dünyayı daha iyi bir yer yapar. Eğlenmek, öğrenimi artırır.

Yaptıklarımızda bunlara dikkat ederiz.

Size nasıl yardımcı  olabiliriz?

Etik  ilgili merak ettiğiniz bir şeyler mi var? Bugün bizimle iletişime geçin, destek olmak için buradayız. Ayrıntılarınızı gönderin, kısa süre içinde sizinle iletişime geçelim.

 

Özlem BALKAN

İstanbul (Erkek) Lisesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi – Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdikten sonra profesyonel iş yaşamına İktisat Bankası Teftiş Kurulu’nda başladı Kurumsal Pazarlama Yöneticiliği ile kariyerine devam etti. Bankacılıkta Kurumsal Pazarlama alanında şube açma, portföy geliştirme, planlama, satış ekibi koçluğu sorumluklarını yerine getirdi. Eğitim Birimi Yöneticisi olarak eğitim birimi yapılandırdı ve 1999’da İnsan Kaynakları yöneticiliğine atandı. Kurduğu ekiplerle işe alım süreçlerini tasarlama, yürütme, yetenek yönetimini dizayn etme, derecelendirme ve ücret yönetimi, performans yönetimi ve eğitim sistemini yapılandırma sorumluluklarını üstlendi.

Hem müşteri yüzünde hem de insan kaynağı geliştirme alanında 19 yıllık çalışmalarının son 8 yılı HSBC Bank A.Ş.’nde İnsan Kaynağı Yöneticiliği ile devam etti. Bu süre içinde 10.000’ı aşkın bankacının kariyerinin gelişiminde aktif rol aldı.

2009’dan itibaren BKare Danışmanlıkta program ve iş geliştirme sorumluluklarının yanısıra eğitim vermektedir. Aynı zamanda, MCT projelerinde danışman olarak çalışmaktadır. Bugüne kadar 2500’ü aşkın katılımcı ile çalışmıştır.

Ethics Resource Center-ABD’den ‘Ethics Officer’ sertifikası da bulunan Balkan, 2004-2006 yılları arasında Koçluk Sertifikasyonunu, Yönetici koçluğu tezi ile üstün başarı derecesi ile tamamladı (Foundation-Güney Afrika). 2008’de Gestalt Institute- Cleveland-ABD grup koçluğu programına katıldı. ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi olarak halen yönetici koçu olarak çalışmaktadır.

2007 yılında Earthwatch Enstitiüsü Avrupa iklim merkezi praogramına katılarak iklim farkındalığı alanın da da Türkiye’de gönüllü çalışmalar yürütmektedir.

Uzmanlık alanları arasında;

-Yönetim ve Liderlik

-Yönetici Koçluğu

– Satış Koçluğu yer almaktadır.

Evli, 2 çocuk annesi

İngilizce, Almanca

Özlem BALKAN

Bülent BALKAN

Etik, Hukuk, Bankacılık alanlarında eğitimler verip danışmanlık projeleri yürütmekte, aynı zamanda avukatlık yapmaktadır.

İktisat Bankası Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak başladığı iş yaşamına Genel Müdürlük Krediler Yöneticiliği ve şubelerde yöneticilik görevleri ile devam etti. 1997’de denetim ve operasyon sorumluğunu üstlendiği Mepaş Medya Pazarlama AŞ’nde Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1998-2002 tarihleri arasında Tekstil Bank’ta yönetim kuruluna bağlı olarak Teftiş Kurulunu yönetti.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ile İ.Ü. Hukuk Fakültelerini bitiren Balkan, yüksek lisansını Marmara Üniversitesinde ‘’Bankacılıkta Temel Etik Yaklaşım’’ adlı tezi ile tamamladı, aynı Üniversitede doktora eğitimine devam etmektedir. Etik , hukuk, bankacılık ve iç Denetim konularında bir çok makalesi bulunmaktadır.

Bülent BALKAN , Kurum içi etik yönetmeni sertifikasına (Ethics Resource Center-ABD işbirliği ile TEDMER) sahiptir. Ayrıca Kurum içi Etik yönetmeni Eğiticiliği programını da tamamlamıştır.

İstanbul Barosu Baro meclisi üyeliği ile Tedmer Türkiye Etik Değerler Merkezi Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen, Türkiye İç Denetim Enstitüsü üyesi, The Institute of Internal Auditors üyesi. İstanbul barosu vergi ve idare hukuk merkezleri ile Bankacılık ve finans komisyonu üyesidir.

Bankalara yönelik olarak ağırlıklı olarak hukuk, denetim ve etik konularında bu güne kadar 20 ye yakın banka ve meslek örgütü ve düzenleyici otoritede 500 günü aşkın eğitim gerçekleştirmiştir.

Düzenlediği Kurum içi Etik Yönetmeni sertifika programlarından yetişen onlarca Kurum içi Etik Yönetmeni Türk iş dünyasına etik konusunda katkı sağlamaktadır. Ayrıca kamu kuruluşlarına yönelik etik programlar da gerçekleştirmiştir, ek olarak üniversiteler ve meslek odalarında etik konusunda konuşmalar yapmaktadır.

Evli, 2 çocuk babası

İngilizce

Bülent BALKAN